• Pokaz historyczyny "POWSTANIE STYCZNIOWE''

• W naszej szkole pojawiła się dzisiaj grupa Rekonstrukto ze swoim pokazem historycznym. Zaprezentowała nam broń oraz stroje z okresu rozbiorów Polski. Można było również wysłuchać opowieści o Tadeuszu Kościuszce i jego kosynierach.

• Dzień PIZZY

• Dziś uczniowie naszej szkoły bawiąc się we włoskich kucharzy przygotowały prawdziwą pizzę. Wielką frajdę dzieciom sprawiły już same przygotowania:  smarowanie sosem pomidorowym, nakładanie ulubionych składników i posypywanie serem. Gdy wszystko było już gotowe, pizza powędrowała do kuchni, aby się upiec. Następnie dzieci z wielkim apetytem próbowały własnoręcznie przygotowanej pizzy. Cały dzień upłynął nam w miłej i radosnej atmosferze. Zapach pizzy unosił się po całej szkole i nie sposób było jej się oprzeć.

• Sto lat dla wszystkich babć i dziadków!

• ,,Babuniu, Dziadziuniu, w dniu Waszego święta, życzenia składają Wam wszystkie wnuczęta..."

Mimo, że styczeń jest zimowym miesiącem, pełnym chłodnych dni, to 21 i 22 każdemu robi się cieplej na sercu, bo przecież jest to święto wszystkich babć i dziadków. To dzień pełen uśmiechów, wzruszeń i radości.

26 stycznia odbyła się w naszej szkole wspaniała uroczystość. Dzieci z oddziałów przedszkolnych i klas I-III  przedstawiły bardzo żywiołowy program artystyczny, na  który złożyły się bardzo wzruszające wiersze i piosenki, a także pokazy taneczne. W trakcie uroczystości babcie i dziadkowie mogli podziwiać swoje pociechy, nagradzając najmłodszych gromkimi brawami. Mali artyści z przejęciem odtwarzali swoje role, a czcigodni goście ze wzruszeniem odbierali czułe słowa. Z ust dzieci wybrzmiało gromkie ,,Sto lat", a następnie obdarowano dziadków laurkami. Rodzice przygotowali słodki poczęstunek. Spotkanie upłynęło w miłej i serdecznej atmosferze. Dzieci, poprzez wiersz, piosenkę i taniec, mogły wyrazić kochanym babciom i dziadkom swoje uczucia oraz podziękować za trud włożony w ich wychowanie.

Wszystkim zaangażowany w organizację tej uroczystości  składamy serdeczne podziękowania.

• Było pysznie...

• W tym tygodniu w naszej szkole było bardzo słodko🥞. Na naszych uczniów czekały cukierki, pączuszki i wafle z bitą śmietaną i dżemem
          • .

• Inauguracja roku szkolnego 2023/2024 odbędzie się w dniu 4 września 2023 r. (poniedziałek)

godz. 8:00 - Msza Św. w kaplicy w Chorkach

godz. 9:00 - rozpoczęcie roku szkolnego 2023/2024 w Szkole Podstawowej w Chorkach.

Do zobaczenia!

• Wpłaty na obiady - wrzesień 2023

• Wrzesień 2023

18 dni x 6,50 zł =  117,00

Wpłaty przyjmowane będą w dniach 4-5 września 2023 r.   (poniedziałek-wtorek)

Prosimy o dokonywanie wpłat wyłącznie w podanym terminie !!!

Wydawanie obiadu rozpocznie się 6 września.

• Ważna informacja!

• Autobus szkolny od 4 września 2023 r. będzie zabierał i wysadzał dzieci tylko na zorganizowanych (oficjalnych ) przystankach. Kierowca nie zabierze ani nie wysadzi nikogo po drodze (w miejscach innych niż zorganizowane przystanki).