ROK SZKOLNY 2016/2017 ROK SZKOLNY 2015/2016

ROK SZKOLNY 2016/2017

Dzień Chłopca to nieoficjalne święto obchodzone 30 września, głównie wśród młodzieży szkolnej.

W tym dniu dziewczęta składają chłopcom życzenia i wręczają drobne upominki, aby wyrazić swoją sympatię.

Dzień Chłopca w naszej szkole obchodziliśmy 29 września. Oprócz tradycyjnie składanych życzeń i prezentów przygotowanych przez dziewczynki z każdej klasy, odbyła się  też dyskoteka szkolna.

W tym dniu w naszej szkole obchodziliśmy też Dzień Jesieni. Był konkurs na strój Pani Jesieni i wspólne pieczenie ziemniaków w ognisku. Zabawa była wspaniała!

___________________________________________________________________________________________________________

We wtorek 20 września 2016 roku obchodziliśmy w naszej szkole bardzo ważny dzień wszystkich Dzieci  „Dzień Przedszkolaka”.

Z tej okazji w naszym Przedszkolu zorganizowane zostały gry i zabawy dla naszych Milusińskich. Dzieci uczestniczyły we wspólnej zabawie, konkursach i grach zespołowych. Nie zabrakło uśmiechu oraz radości. Było wesoło i kolorowo. Przedszkolaki przypomniały sobie również o swoich prawach - tak ważnych w życiu każdego człowieka - a także o obowiązkach, czyli kodeksie dobrego zachowania się.

Każdy młodszy i starszy Przedszkolak został w tym dniu obdarowany przez Panią Dyrektor złotym medalem „SUPER PRZEDSZKOLAKA”.

15 września 2016 r. gościliśmy w szkole  artystów objazdowej grupy cyrkowej O’BIMBOLANDO

Artyści prezentowali swoje umiejętności w żonglerce, sztukach zręcznościowych oraz iluzji. Za każdym razem pojawiali się na scenie w nowych, barwnych,  przykuwających wzrok kostiumach.

Oglądaliśmy m.in. pokaz jednoczesnego poruszanie wieloma kołami hula- hop, żonglerkę maczugami, piłkami, pokaz tresury zwierząt- a dokładnie popisy pieska, który bezbłędnie wykonywał polecenia swojej pani. Nie zabrakło również „czarodzieja- iluzjonisty” i zabawnego klauna, który z wielką wprawą rozśmieszał uczniów.

Na koniec przedstawienia dzieci podziwiały ogromnego biało-żółtego pytona królewskiego.

Cyrkowi artyści dali wspaniały popis swoich umiejętności oraz dostarczyli dzieciom dużą dawkę wrażeń i dobrego humoru.

23 EDYCJA AKCJI SPRZĄTANIE ŚWIATA - POLSKA

Przebiegała pod hasłem: „Podaj dalej... drugie życie odpadów"

Idąc za hasłem 23 edycji wyzwanie podjęli wszyscy uczniowie naszej szkoły.  Dzieci z oddziałów przedszkolnych i klas I-III sprzątali teren wokół szkoły, natomiast uczniowie z klas IV-VI udali się na wyprawę do lasu. Z dużym zaangażowaniem i jeszcze większymi chęciami wszyscy dotrwali do końca sprzątania. Zebrali dużo śmieci. Dali radę!

Po dwóch miesiącach wakacyjnego odpoczynku uczniowie naszej szkoły wrócili w jej mury.

I znowu... 1 września rozpoczął się kolejny rok szkolny 2016/2017. Jak zwykle przywitał wszystkich głośny dzwonek oraz słowa powitania Pani Dyrektor Renaty Cieślak. Wśród obecnych na uroczystym rozpoczęciu nie zabrakło, obok uczniów, ich rodziców, nauczycieli, pracowników szkoły oraz przedstawiciela organu prowadzącego.

Pani Dyrektor otwierając nowy rok szkolny życzyła wszystkim, by oprócz pracy i wysiłków przyniósł on również wszystkim dużo radości, był czasem spędzonym pożytecznie i owocnie.

Zarówno uczniowie, jak i nauczyciele powitali nowy rok szkolny z uśmiechem. Każdy z nowym zapasem energii do pracy i listą celów do zrealizowania.

Jak co roku, minutą ciszy, uczczono kolejną rocznicę wybuchu II wojny światowej.

• Szkoła Podstawowa im. prof. Wacława Felczaka w Chorkach
    Chorki 10,