• Insta.Ling z języka angielskiego

•

Szukamy wielu sposobów, aby utrwalać swoją wiedzę, zarówno na lekcjach jak i poza nimi. Dlatego od marca tego roku uczniowie z klas III – VI naszej szkoły uczestniczą w ogólnopolskim programie „Insta.Ling”. Program ten jest bezpłatny i pomaga w skutecznym utrwalaniu słownictwa z języka angielskiego.

Podstawowym założeniem jest skłonienie uczniów do krótkiej, kilku bądź kilkunastominutowej, ale systematycznej codziennej pracy polegającej na indywidualnym powtarzaniu angielskich słówek.  Leksyka jest dobierana przez nauczyciela indywidualnie dla każdej klasy. Nauka odbywa się w ciekawej i nienużącej formie quizu, który dobiera poziom trudności do aktualnych umiejętności ucznia, dzięki czemu nie jest on ani przytłoczony nadmiarem nowego materiału, ani nie traci czasu na powtórki słówek, które już świetnie zna.

Aplikacja jest bardzo prosta w obsłudze i nie wymaga również instalacji żadnego oprogramowania – jest dostępna on-line za pośrednictwem przeglądarki internetowej. Dzięki temu można jej używać nie tylko w domu, lecz również na wyjeździe; nie tylko na komputerach stacjonarnych, lecz również na tabletach i telefonach komórkowych. Nauczyciel i rodzice dostają szczegółowe raporty o systematyczności pracy ucznia i jego postępach w nauce.

Mam nadzieję, że to nowe narzędzie zyska sobie wielu zwolenników. Efekty są zadowalające, więc projekt będzie kontynuowany.

Zachęcam rodziców do założenia konta rodzica i śledzenia postępów swych dzieci. Chętnie udzielę informacji i pomocy.

Szczegóły na stronie:

Nauczyciel języka angielskiego – Artur Niewiadomski