• INFORMACJA

  W dniu 11.06.2018r. (tj. poniedziałek) w naszej szkole odbędzie się koncert muzyczny. Koszt 3 zł. Zapraszamy

 • Konkurs Eko-zabawka

  W eliminacjach szkolnych konkursu Eko-zabawka udział wzięło czworo uczniów z klas I-VII. Piękne prace przygotowali: Wiktoria Urbaniak (kl. I) - "Lokomotywa WIktorii", Jakub Michałowski (kl. III ) - "Eko-świnka", Patrycja Głogowska (kl. IV) - "Eko-robot", Weronika Głogowska (kl. IV) - "Eko-unicorn".

  Dziękujemy wszystkim za wykonanie interesujących i pięknych prac.

  Galeria

 • Eliminacje powiatowe BRD

  Miło nam poinformować, że drużyna naszej szkoły w składzie Aleksandra Durys, Radosław Skrzypczak, Karolina Stępniak zajęła II miejsce w eliminacjach powiatowych Turnieju BRD. Zawody odbyły się w środę 25 kwietnia 2018 r. w Szkole Podstawowej w Wilczkowicach. Zawodnicy poradzili sobie bardzo dobrze w konkurencjach praktycznych na rowerowym torze przeszkód oraz miasteczku drogowym jak również w teście wiedzy.

  Gratulujemy całej drużynie!

  Galeria

 • INFORMACJA

  W dniu 24.04.2018r. (tj. wtorek) o godzinie 14:30 odbędzie się spotkanie wychowawów klas z rodzicami (oprócz klasy II i oddziału przedskzolnego "6 latków").

  Serdecznie zapraszamy!

 • Gminny turniej BRD 2018

  Gminny turniej BRD 2018 - Obrazek 1Piątek trzynastego kwietnia 2018 r. okazał się być szczęśliwym dla drużyny w składzie: Aleksandra Durys, Radosław Skrzypczak, Karolina Stępniak, reprezentującej Szkołę Podstawową im. Wacława Felczaka w Chorkach w eliminacjach gminnych Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym.

  Zawody zorganizowane przez p. Artura Niewiadomskiego i p. Ewę Szczech odbyły się na hali sportowej przy Szkole Podstawowej im. Jana Kochanowskiego w Grabowie. Wzięły w nich udział trzyosobowe drużyny ze szkół podstawowych w Chorkach, Grabowie, Kadzidłowej i Starej Sobótce.

   

  Konkurs składał się z 2 etapów:

  - testu sprawdzającego wiadomości z przepisów ruchu drogowego oraz skrzyżowań,

  - praktycznej jazdy rowerem po torze przeszkód.

   

  Celem Turnieju jest podnoszenie kultury społeczeństwa i działanie na rzecz poprawy stanu bezpieczeństwa ruchu drogowego, w tym bezpiecznego poruszania się dzieci i młodzieży szkolnej po drogach.

   

  Komisja konkursowa dbała o prawidłowy przebieg turnieju, dokonała podliczenia punktacji z testów oraz części praktycznej.

   

  Nasi zawodnicy świetnie poradzili sobie z wszystkimi konkurencjami. Z rąk p. Artura Niewiadomskiego, przewodniczącego jury, odebrali dyplom za zajęcie I miejsca. W klasyfikacji indywidualnej najlepszy wynik uzyskał uczeń naszej szkoły Radosław Skrzypczak, który łącznie zdobył najmniej punktów karnych w teście jak i podczas jazdy rowerem po torze przeszkód.

   

  Wyniki końcowe były następujące:

  - I miejsce - Szkoła Podstawowa w Chorkach (50 pkt. karnych)

  - II miejsce - Szkoła Podstawowa w Kadzidłowej (61 pkt. karnych)

  - III miejsce - Szkoła Podstawowa w Grabowie (114 pkt. karnych)

  - IV miejsce - Szkoła Podstawowa w Starej Sobótce (157 pkt. karnych)

   

  Zwycięska drużyna z naszej szkoły będzie reprezentowała Gminę Grabów podczas eliminacji powiatowych BRD w Wilczkowicach 25 kwietnia 2018 r.

   

  Zawodnicy zostali przygotowani i udali się na turniej pod opieką p. Artura Niewiadomskiego.

  Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

   

  Organizatorzy serdecznie dziękują Dyrekcji Szkoły Podstawowej im. Jana Kochanowskiego w Grabowie za udostępnienie pomieszczeń i hali sportowej na potrzeby konkursu oraz opiekunom za przygotowanie zawodników.

   

  Galeria turnieju

   

 • Powiatowa Poradnia

  Psychologiczno – Pedagogiczna w Łęczycy

  serdecznie zaprasza

  na

  XIV TARGI EDUKACYJNE,

  które odbędą się 25 kwietnia 2018 r.

  w godzinach 9.00 – 12.00

  w Hali Sportowej Szkoły Podstawowej nr 1

  przy ul. Szkolnej 4 w Łęczycy

  Na Targach przedstawiona zostanie oferta edukacyjna

  szkół ponadgimnazjalnych Powiatu Łęczyckiego w r. sz. 2018 – 2019.

  zaproszenie_na_Targi_Edukacyjne_2018(1).doc

 • INFORMACJA

  We wtorek 03.04.2018r. (tj. wtorek po świętach) będziemy odpracowywać zajęcia z dnia 02.05.2018r. (tj. środa). Zajęcia według planu ze środy.

 • - Obrazek 1

 • WARSZTATY WIELKANOCNE W ODDZIALE PRZEDSZKOLNYM

           W dniu 22 marca 2018 r. w naszej szkole odbyły się warsztaty dla rodziców i dzieci z oddziału przedszkolnego w grupie sześciolatków. Warsztaty poprowadziła Pani Wanda Rutkowska – emerytowana nauczycielka. Rodzice wraz z dziećmi z wielkim zaangażowaniem tworzyli tradycyjne palmy wielkanocne z wykorzystaniem naturalnych materiałów tj. bukszpan i wierzbowe bazie oraz z kwiatów wykonanych z bibuły. Wszyscy wykazali się dużą kreatywnością i inwencją twórczą. Dziękuję Pani Wandzie, rodzicom i dzieciom za wspólnie spędzony czas oraz życzę Wesołych Świąt Wielkanocnych.

  Małgorzata Sierakowska

  GALERIA

 •                                          Rada Rodziców Szkoły Podstawowej
                                             im. prof. Wacława Felczaka w Chorkach
  serdecznie zapraszaZnalezione obrazy dla zapytania obrazek wielkanocny
  na
  KIERMASZ WIELKANOCNY,
  który odbędzie się  w  w dniu 22 marca 2018 roku
  w godz. 8.00-13.00 w szkole.

  W ofercie: ozdoby świąteczne wykonane przez naszych uczniów i rodziców oraz słodycze.

  ZAPRASZMY!

 • KONKURS RODZINNY PALMY I STROIKI WIELKANOCNE!

              Dnia 20 marca 2018r. w naszym przedszkolu zostały zorganizowane Warsztaty Wielkanocne. Dzieci wraz z rodzicami mogli spełniać się artystycznie, tworząc ciekawe
   i barwne dekoracje świąteczne. Przedszkolaki miały okazję wykonać tradycyjne ozdoby tj. palmy wielkanocne, stroiki, kolorowe pisanki, zajączki, koszyczki. Dzięki talentom artystycznym rodziców, mieliśmy okazję zobaczyć ile ciekawych ozdób można wykonać
  w oryginalny sposób. Spotkanie było radosne. Wspólna praca pozwoliła nam poczuć atmosferę przedświątecznych przygotowań.

  Wszystkim rodzicom serdecznie dziękuję za przybycie.

                                                                                                Teresa Przybyła

  GALERIA

 • INFORMACJA

  W dniu 21.03.2018r. (tj. środa), w naszej szkole odbędzie się koncert muzyczny. Koszt 3 zł.

                                                                                                   ZAPRASZAMY!

 • DZIEŃ OTWARTY W PRZEDSZKOLU !

   

  Dnia 15 marca 2018r.został zorganizowany Dzień Otwarty dla przyszłych przedszkolaków. Nasi goście mogli obejrzeć przedszkole, plac zabaw. Wśród atrakcji znalazły się także m.in.: zabawa klockami, lalkami, samochodami, lepienie z plasteliny, kolorowanie czy uczestnictwo w zabawach ruchowych. Przybyli goście mogli poczęstować się smacznymi goframi i jabłkami. Było kolorowo             i radośnie.

  Bardzo dziękujemy za przyjęcie zaproszenia.

                                                                                                               Teresa Przybyła

  GALERIA

 • Eliminacje gminne OTWP

  7 marca 2018r. w Szkole Podstawowej im. Jana Kochanowskiego w Grabowie odbyły się eliminacje gminne Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej „Młodzież zapobiega Pożarom”. W grupie I szkół podstawowych naszą szkołę reprezontowali: Maciej Bajerski (kl. VI), Jakub Jaśkiewicz (kl. V) i Zuzanna Subocz (kl. VI), namiast w grupie II gimnazjów - Katarzyna Kacprowicz (kl. VII).

  Miło nam poinformować, że Zuzanna Subocz zajęła II miejsce w kategorii szkół podstawowych, dzięki czemu awansowała do eliminacji powiatowych, które odbędą się w czwartek 22 marca w KP PSP w Łęczycy.

  Przewodniczącym Jury był pan Antoni Zdzisław Maciejewski - Prezes  Zarządu Oddziału Gminnego Związku OSP RP w Grabowie. Członkami Jury byli druhowie: Komendant Gminny OSP  RP w Grabowie - pan Paweł Łaziński, Prezes Zarządu OSP RP w Grabowie - pan Zbigniew Sobczyński, Naczelnik OSP w Grabowie -  pan Piotr Mądry, sekretarzem tegorocznego Turnieju była pani Martyna Gromińska, - referent Urzędu Gminy w Grabowie do spraw bezpieczeństwa.

  Uczniowie zostali przygotowani i udali się na turniej pod opieką p. Artura Niewiadomskiego.

  Galeria eliminacji gminnych

 •  

   

   

   

   

   

   

   

   

   

  W dniu 01.03.2018r. w naszej szkole będzie fotograf

 • Ślubowanie MDP Chorki

  Dnia 24 lutego 2018 r. w remizie OSP w Chorkach podczas Walnego Zebrania Członków OSP odbyła się ceremonia ślubowania i pasowania członków Młodzieżowej Drużyny Pożarniczej. Dziesięcioro naszych uczniów i absolwentów trzykrotnym „Ślubuję!” potwierdziło gotowość służby Ojczyźnie i wypełniania strażackiej misji w szeregach MDP. Pasowania kandydatów MDP dokonał Prezes Zarządu OSP Chorki dh. Jacek Sochacki.

  Więcej informacji...

  Galeria...

 • W dniu 22.02.2018 r. (tj. czwartek) odbędą się śródroczne spotkania z rodzicami  według harmonogramu:

  - oddział przedszkolny (grupa 3,4,5 latków)  - godz. 14:00

  - oddział przedszkolny (grupa 6 latków) - godz. 14:30

  - klasa I - godz.13:00

  - klasa II - godz. 13:00

  - klasa III - godz. 13:00

  - klasa IV - godz. 14:30

  - klasa V - godz. 14:30

  - klasa VI - godz. 15:00

  - klasa VII- godz. 13:00

  Serdecznie zapraszamy!

   

 • - Obrazek 1

 • Miłego i bezpiecznego wypoczynku!!!

   

 • Finał akcji MIŚ

  W sobotę 27 stycznia na Oddziale Dziecięcym łęczyckiego szpitala miał miejsce finał akcji "MIŚ" organizowanej rok rocznie przez pana Tomasza Walczewskiego.

  Celem akcji jest zbiórka zabawek, pluszaków, gier i ubrań dla podopiecznych szpitali w Łęczycy i Kutnie, domu dziecka „Tęcza” oraz ośrodka rehabilitacyjno-wychowawczego „Niezabudka”.

  Do akcji dołączyła w tym roku również Szkoła Podstawowa w Chorkach reprezentowana przez wolontariuszki Weronikę Bajerską, Igę Majdajską i Annę Nikodemską oraz opiekuna SU p. Artura Niewiadomskiego przy aktywnym wspiarciu niezawodnych p. Janusza Bajerskiego i Artura Majdajskiego.

  Więcej informacji:

  http://mojaleczyca.pl/?pd=news&id=6701

   

  Serdecznie dziękujemy wszystkim dzieciom i rodzicom za ofiarność i wsparcie akcji.

  Galeria akcji MIŚ

  Finał akcji MIŚ - Obrazek 1

strona:

Kontakt

 • Szkoła Podstawowa im. prof. Wacława Felczaka w Chorkach
  Chorki 10,
  99-150 Grabów
 • 63 27 34 120