• 5 czerwca - Gminne Obchody Dnia Dziecka

• W dniu  5 czerwca w godz. 9:00-13:00 dzieci z naszej szkoły wyjeżdżają  na Stadion "LKS Victoria Grabów  aby uczestniczyć w gminnym obchodach Dnia Dziecka. Głównymi atrakcjami wydarzenia będą animacje, dmuchańce i bańki mydlane, które dzieci kochają najbardziej. Odbędą się także rozgrywki w piłkę nożną, mecz w palanta a także mnóstwo rozgrywek zręcznościowych z drobnymi upominkami. Podczas wydarzenia zostaną zaprezentowane: Komenda Powiatowa Policji w Łęczycy, Zakład Karny w Garbalinie, Ośrodek Szkolenia Aeromobilno-Spadochronowego w Leźnicy Wielkiej, Ochotnicza Straż Pożarna w Sławęcinie. Całe wydarzenie uświetni grająca muzyka i prowadzący- DJ EM Marcin Kulesza.Dla wszystkich dzieci dostępne będą bezpłatne dania przygotowane przez Koła Gospodyń Wiejskich

Dzieci wyjeżdzają wraz z wychowawcami autobusem szkolnym.

• Ważny komunikat!

• Zgodnie z Planem Pracy Szkoły Podstawowej im. prof. Wacława Felczaka w Chorkach dni w których odbywa się egzamin ósmoklasisty tj. 23.05.2023 (wtorek); 24.05.2023 r. (środa) i 25.05.2023 r. (czwartek)  są dniami wolnymi od zajęć dydaktycznych  dla uczniów klas I-VII oraz dzieci z oddziałów przedszkolnych.

• Egzamin ósmoklasisty – informacje dla rodziców

• Szanowni Państwo, w dniach 23-25 maja 2023r. (wtorek, środa, czwartek) uczniowie klasy VIII przystąpią do egzaminu ósmoklasisty. Poniżej przedstawiamy najważniejsze informacje dotyczące organizacji tego egzaminu.

Egzamin ósmoklasisty jest obowiązkowy, co oznacza, że każdy uczeń klasy VIII musi do niego przystąpić, aby ukończyć szkołę. Ma formę pisemną i składa się z trzech przedmiotów: języka polskiego (trwa 120 min), matematyki (trwa 100 min) i języka obcego nowożytnego (trwa 90 min).

Egzamin sprawdza wiadomości i umiejętności określone w podstawie programowej w odniesieniu do przedmiotów egzaminacyjnych nauczanych w klasach I–VIII szkoły podstawowej. Jego wyniki będą brane pod uwagę podczas rekrutacji do szkół średnich, jeśli liczba kandydatów będzie większa niż liczba miejsc w danej placówce.

Termin ogłaszania wyników egzaminu ósmoklasisty: 3 lipca 2023 r.

Termin przekazania szkołom wyników, zaświadczeń i informacji: do 6 lipca 2023 r.

Termin wydania zdającym zaświadczeń oraz informacji: 6 lipca 2023 r.

Do egzaminu w terminie dodatkowym przystępuje uczeń, który nie przystąpił do egzaminu w terminie głównym z przyczyn losowych lub zdrowotnych.