• Gratulujemy kolejnego sukcesu!

• 19 maja w Miejskiej i Powiatowej Bibliotece Publicznej w Łęczycy odbyły się eliminacje rejonowe do Konkursu Recytatorskiego dla dzieci i młodzieży im. Janusza Korczaka

„Pięknie być człowiekiem". W tym roku dzieci i młodzież sięgnęła po twórczość płockiego poety Władysława Broniewskiego. Naszą szkołę reprezentowali: Jakub Dudek, Aleks Karlikowski oraz Alicja Matusiak.

Miło nam poinformować, iż Jakub Dudek zajął III miejsce w swojej kategorii wiekowej.

Gratulujemy!

• Rozmawiamy o bezpieczeństwie na wsi

• 16.05.2022 r. naszą szkołę odwiedził  P. Janicki Radosław przedstawiciel  KRUS w Łęczycy, aby przybliżyć uczniom tematykę bezpieczeństwa dzieci podczas wakacji na wsi.

Na początek dzieci obejrzały film pt. „Rodzina Porażków” ukazujący niebezpieczne sytuacje podczas prac w rolnictwie w różnych porach roku. Następnie uczniowie aktywnie uczestniczyli w pogadance na temat zagrożeń, jakie mogą napotkać dzieci podczas pracy w gospodarstwie rolnym. Zajęcia miały na celu uświadomienie młodym ludziom codziennych zagrożeń oraz kształtowanie w nich właściwych postaw pozwalających na uniknięcie wielu niebezpieczeństw w gospodarstwie rolnym. Prowadzący ukazywał częste przyczyny wypadków oraz ostrzegał przed nadgorliwością dzieci podczas wykonywania prac niedostosowanych do ich wieku.

Na koniec wszyscy uczestnicy  otrzymali  książeczki o omawianej tematyce.

Dla klasy III i IV zorganizowano konkurs wiedzowy.

Zwycięzcy konkursu:

I miejsce Filip Rogala – uczeń klasy IV

II miejsce Julia Mikołajczyk – uczennica klasy III

III miejsce Emilia Tokarska – uczennica klasy III

• Kolejni nasi uczniowie wyróżnieni...

• W dniu 17 marca 2022 roku  ponad 2700 uczniów z województwa łódzkiego rozwiązywało zadania w Międzynarodowym Konkursie „Kangur Matematyczny”.

Organizatorem konkursów w Polsce było Towarzystwo Upowszechniania Wiedzy i Nauk Matematycznych w Toruniu, a koordynatorem regionalnym XLVII Liceum Ogólnokształcące w Łodzi.

W tegorocznej edycji konkursu wzięło udział 14 uczniów naszej szkoły, w tym dwóch uczniów z klasy II, dwóch z klasy III,  a pozostali z klas od IV do VIII.

Po otrzymaniu wyników od  koordynatora regionalnego najlepsi okazali się

Kornel Kubiak z klasy III i Hubert Kaźmierczak  z klasy VI,
            którzy uzyskali wyróżnienie.

Wszystkim, którzy wzięli udział w konkursie i trudzili się nad niełatwymi zadaniami dziękujemy i zachęcamy do udziału w kolejnej edycji konkursu już za rok. Gratulujemy  nagrodzonym i życzymy sukcesów w kolejnych kategoriach Kangura.

• Z wizytą w bibliotece

• 9 maja dzieci z grupy 5-6 latków odwiedziły szkolną bibliotekę. Realizując temat „Książka – mój przyjaciel” poznały wygląd biblioteki, przyjrzały się regałom i ułożeniu książek na półkach. Dzieci dowiedziały się od Pani Anety jakie zasady obowiązują w bibliotece oraz jak stać się czytelnikiem i wypożyczać książki. Podczas spotkania dzieci wysłuchały również wiersza Aleksandra Fredry pt. „Paweł i Gaweł” oraz płynącej z niego sentencji „Nie czyń drugiemu, co tobie niemiłe”

• Kolejny sukces naszych uczniów!

• W dniu 09.05.2022 w Gminnym Centrum Kulturalno Bibliotecznym w Grabowie miały miejsce przesłuchania konkursu recytatorskiego  "Pięknie być człowiekiem". Naszą szkołę reprezentowało 4 uczniów: Alicja Matusiak - klasa I, Maja Graczyk - klasa I, Aleks Karlikowski - klasa II i Jakub Dudek - klasa III.

Motywem przewodnim tegorocznego konkursu była twórczość Władysława Broniewskiego. Sięgając po jego wiersze, uczestnicy konkursu mogli poznać kilka twarzy poety: pisarza rozkochanego w Mazowszu, patriotę, zrozpaczonego ojca, obywatela Płocka i świata. Młodzi ludzie mogą odkryć w wierszach płockiego twórcy wiele treści nadal aktualnych, np. odważną postawę wobec różnych przeciwności, zachwyt nad codziennością i nad pięknem przyrody.

Miło nam poinformować, że nasi uczniowie zajęli zaszczytne miejsca:

Jakub Dudek – I miejsce

Aleks Karlikowski – II miejsce

Alicja Matusiak – III miejsce

Maja Graczyk – wyróżnienie

Uczniowie otrzymali dyplomy, nagrody książkowe. Jesteśmy z Was dumni !
            Wszystkim uczniom, którzy wzięli udział w konkursie gratuluję i zachęcam do uczestnictwa w kolejnych konkursach.

Alicja Matusiak, Jakub Dudek  oraz Aleks Karlikowski  zakwalifikowali się do etapu  rejonowego, który będzie miał miejsce  19 maja 2022 roku w Miejskiej i Powiatowej Bibliotece Publicznej w Łęczycy.

Trzymamy kciuki!

• Akademia

• Nowa galeria Akademia została dodana do albumu fotograficznego

W coroczny kalendarz uroczystości w naszej szkole wpisany jest apel z okazji Rocznicy Uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Chcąc przybliżyć uczniom naszej szkoły to ważne wydarzenie z historii naszego kraju uczniowie pod okiem p. Tomasza Borkowskiego przygotowali montaż słowno-muzyczny. Była to okazja do refleksji nad wydarzeniami sprzed 231 lat, do pielęgnowania patriotyzmu wśród najmłodszych oraz do przeżycia dumy z tego, że jest się Polakiem.

• Z wizytą w Stajni Rudej Wiedźmy w Kikach

• Dziś biuro podróży LUTUR, na zlecenie Krajowego Ośrodka Wsparcia Rolnictwa, zorganizowało wycieczkę  edukacyjną  dla uczniów z klas I - III  biorących udział w "Programie dla Szkół".
            Celem wycieczki jest wizyta w gospodarstwie rolnym i zainteresowanie dzieci związkiem pomiędzy rolnikiem/producentem i jego pracą, a owocami, warzywami, produktami mlecznymi, które są spożywane przez dzieci m.in. w ramach Programu dla szkół (droga „od pola do stołu”).